1913 - Danmark - AFA 70 - Brev
1913. Christian X, 15 Øre, violet (par) på Adressebrev for en pakke 4½ kg. sendt fra København 8.12.1915 til Faarevejle St. Variant i højre mærke "Hvid plet i R i ØRE". Stemplet "Paa Afsenderens Risiko.". Adressebrevet er beskåret i højre side.
Sluttet | 30-06-2024 16:35:15 |
Vindende bud: | DKK 100,00 |
Bud historik: | 1 bud |