Danmark - Postkort
TAASTRUP - Taastrup Nykro.
  • Lot: 190
DKK 20,00
Danmark - Postkort
TAASTRUP - Parti fra Taastrup. - Carl Nielsens Boghandel, Taastrup. 79.
  • Lot: 191
DKK 20,00
Danmark - Postkort
BALLERUP - Stationsvejen. - Rudolf Olsen. 5735.
  • Lot: 192
DKK 30,00
Danmark - Postkort
CHARLOTTENLUND - Over Stalden. Glimmer på kortet. Rift.
  • Lot: 193
DKK 20,00
Danmark - Postkort
CHARLOTTENLUND - Over Stalden. Stenders
  • Lot: 194
DKK 20,00
Danmark - Postkort
KØBENHAVN - Originalt foto af Charlottenborg på Kongens Nytorv.
  • Lot: 195
DKK 20,00
Danmark - Postkort
BIRKERØD - Partier fra byen. - Georg Hermann, Birkerød.
  • Lot: 196
DKK 20,00
Danmark - Postkort
RINGSTED - Drejeskive kort med dire motiver fra Ringsted. TRYKSAG, men sat i porto som brev, da forsideteksten ikke opfylder kravet til tryksag. Mangler "tappen" til drejeskiven.
  • Lot: 197
DKK 20,00
Danmark - Postkort
AARHUS - Dalgas Avenue med Sporvogn. - F.R.P.B. Aarhus
  • Lot: 198
DKK 20,00
Danmark - Postkort
NAKSKOV - Søndergade. - Stenders. 12293
  • Lot: 199
DKK 40,00
Danmark - Postkort
GALTEN - Købmandshandelen.
  • Lot: 200
DKK 30,00
Danmark - Postkort
GALSTED - Hilsen fra Galsted. Fr. Möllers Købmandsforretning og S. Knudsen's Gaard. Annulleret med tysk bureaustempel OBER JERSTAL - TOFTLUND. 1913.
  • Lot: 201
DKK 30,00
Danmark - Postkort
GILLELEJE - Kattegats Bad "Gilleleje" Danemark. - Trykt hos Chr. J. Cato.
  • Lot: 202
DKK 20,00
Danmark - Postkort
HORBELEV - Skolen.
  • Lot: 203
DKK 20,00
Danmark - Postkort
EJBY pr. KØGE - Ejby Skoler ved Køge. Svagt stjernestempel EJBY (KJØGE). - Valdemar Breums Boghandel, 34445.
  • Lot: 204
DKK 60,00
Danmark - Postkort
SÖLSTED - Hilsen fra Sölsted (tysk) med Skolen, Kroen og P. Nielsens Gaard. Stemplet WIESBY og modtaget ÖSTERHOIST, 19.1.1905.
  • Lot: 205
DKK 40,00
Danmark - Postkort
RØDVIG - Rødvig Kro. Annulleret med stjernestempel RØDVIG og sidestemplet Haarlev-Rødvig 21.5.1906. - Rudolf Thomsen.
  • Lot: 206
DKK 30,00
Danmark - Postkort
GRAMBY - Flot postkort, ubrugt. - W. Schützsack, Grammby. 1229
  • Lot: 207
DKK 20,00
Danmark - Postkort
HORNBÆK - Nakkehoved Fyr. - J.C. Borregaard, Helsingør, Hornbæk. No. 362
  • Lot: 208
DKK 30,00
Danmark - Postkort
JERNBANE - Signalmast og Ledvogterhus. Stemplet i ROSKILDE. - Nordisk Repr. Anstalt. 5597.
  • Lot: 209
DKK 20,00
Danmark - Postkort
JULEKORT - Glædelig Jul. Frankeret med julemærke 1910. - Alex Vincent's Kunstforlag.
  • Lot: 210
DKK 20,00