Frimærkeauktion nr. 5
- Sortering: :
1852 - Danmark - AFA 1Ia - Brev
FIRE R.B.S., Thile I, brun. Brev med fuldt indhold dateret Ranum Præstegaard sendt fra LÖGSTÖER 25.6.1853 (ANT IIb) til København. Annulleret med nummerstempel 40. Fuldrandet mærke på fint lille brev, afgangsstemplet på bagsiden med halvandenringsstempel.
- Lot: 27