1858 - Sverige - Facit 8 - Brev
Våbentype, 9 Öre, violet (2). Brev med sjælden NÆRPORTOTAKST sendt fra Helsingborg via HELSINGØR 3.12.1864 til København. Annulleret med nummerstempel 24. På bagsiden påskrevet "Höganäs 2.12.64". Brevet er let beskåret til venstre, ellers fejlfrit. Facit: 45.000. Proveniens: The Vienna Collection (2001). Attest Slavomir Kaiser (1983).
Sluttet | 28-07-2024 19:24:49 |
Vindende bud: | DKK 1.900,00 |
Bud historik: | 22 bud |