1743 - Danmark - Brev
1743. Foldebrev dateret KØBENHAVN 20.4.1743 og sendt til BORDEAUX, Frankrig. Franco brev. Påskrevet Amsterdam, men overstreget og ændret til HAMBORG. Stemplet D'ALLEMAGNE. Var brevet sendt over Amsterdam, ville stemplet have været D'HOLLANDE.
Sluttet | 26-05-2024 16:30:40 |
Vindende bud: | DKK 210,00 |
Bud historik: | 4 bud |