Frimærkeauktion nr. 8 slutter den 26. Maj 2024 kl. 15:00

1899 - Danmark - Brev

Fra Tydskland S. - Skibsstempel med OMVENDT S. Tysk helsagsbrevkort dateret Lübeck 20.9.1899 sendt til København. Annulleret ved ankomsten med kassetømningsstemplet med det omvendte S og ankomststemplet KJØBENHAVN 21.9.1899. Meget sjældent stempel og kun få kendte eksemplarer. UDSTILLINGSOBJEKT. Attest Lars Jørgensen (2021).

Budgivning er afsluttet på denne vare
Sluttet 24-04-2024 12:00:00
Start bud: DKK 4.000,00
Bud historik: 0 bud

Lot: 219 (50231)