1899 - Danmark - Brev
Fra Tydskland S. - Skibsstempel med OMVENDT S. Tysk helsagsbrevkort dateret Lübeck 20.9.1899 sendt til København. Annulleret ved ankomsten med kassetømningsstemplet med det omvendte S og ankomststemplet KJØBENHAVN 21.9.1899. Meget sjældent stempel og kun få kendte eksemplarer. UDSTILLINGSOBJEKT. Attest Lars Jørgensen (2021).
Lot: 687 (50231)