1875 - Danmark - AFA 25 - Frimærke - Stemplet
Tofarvet, 8 Øre, 23.Tryk, Position B28. Annulleret med FORSØGSNUMMERSTEMPEL 1 (København). Smukt aftryk af forsøgsnummerstemplet med 3 ringe og en fjerde punkteret ring. Stemplet er meget sjældent og det er uden betydning for objektet at frimærket mangler 2 halve takker i venstre side og en lille rift foroven mellem 4. og 5. tak. Attest Lars Jørgensen (2023): PRAGT.
Sluttet | 28-07-2024 17:15:40 |
Vindende bud: | DKK 600,00 |
Bud historik: | 22 bud |