1884 - Danmark - AFA 36 - Brev
Våbentype, 20 Øre, blå (3-stribe). Brev af 2. vægtklasse sendt fra KORSØR 1.7. til Concepción, CHILE. Fransk grænsestempel PARIS ETRANGER 3.JUIL.87 og ankomststemplet CONCEPCION 6.AGO.1887. Karsten Jensen: ENESTE KENDTE forsendelse med denne frankering til Chile. Brevet er beskåret og udbedret i venstre side.
Sluttet | 28-07-2024 17:29:50 |
Vindende bud: | DKK 150,00 |
Bud historik: | 8 bud |